Ligue 1: PSG górą w szlagierze

alphaspirit / shutterstock
Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali u siebie Olympique Lyon 2:0 (0:0) w szlagierowym niedzielnym meczu szóstej kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Parc des Princes gospodarze objęli prowadzenie dopiero kwadrans przed końcem, kiedy to rezerwowy Argentyńczyk Giovani Lo Celso dośrodkował w pole karne i Brazylijczyk Marcelo niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.
Pięć minut później po strzale z rzutu karnego Urugwajczyka Edinsona Cavaniego przyjezdnych uratowała co prawda poprzeczka, ale po kolejnych sześciu minutach szczęście znów opuściło "Les Gones".
Neymar wypuścił świetnym zagraniem na czystą pozycję Kylian Mbappe, po którego strzale i interwencji bramkarza tym razem niefortunnie odbił piłkę Jeremy Morel i futbolówka wpadła do siatki.
Dzięki szóstej wygranej z rzędu podopieczni Unaia Emery'ego umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Siedmiokrotni mistrzowie Francji doznali dopiero pierwszej porażki i pozostali na piątej pozycji w klasyfikacji.