Ligue 1: PSG remisuje z Bordeaux

katatonia82, Shutterstock
W spotkaniu 5. kolejki Ligue 1 Paris Saint-Germain zremisował z Girondins Bordeaux 2:2. Podopieczni Laurenta Blanca stracili swoje pierwsze punkty w tym sezonie.

Kibice zgromadzeni na Parc des Princes na pierwsze trafienie musieli czekać do 27. minuty gry, kiedy na listę strzelców wpisał się Edinson Cavani. Urugwajczyk wykorzystał błąd bramkarza gości, który wypuścił piłkę z rąk. Do wyrównania doprowadził Henri Saivet, któremu asystował Wahbi Khazri. Zaledwie 180 sekund później urugwajski napastnik gospodarzy trafił po raz drugi. Tym razem popisał się perfekcyjnym uderzeniem z rzutu wolnego.

W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Khazri. Tunezyjczyk odebrał piłkę golkiperowi PSG, który zbyt długo zwlekał z wybiciem, a następnie trafił do pustej bramki. Gracze prowadzeni przez Willy'ego Sagnola kończyli mecz w osłabieniu, ponieważ kwadrans przed końcowym gwizdkiem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Saivet.

Podopieczni Blanca stracili swoje pierwsze punkty w obecnych rozgrywkach Ligue 1 i mimo remisu pozostaną na pierwszym miejscu w tabeli. Z kolei "Żyrondyści" na swoim koncie mają sześć punktów i znajdują się w środkowej części tabeli.