Ligue 1: PSG rozgromiło FC Metz

ninopavisic / Shutterstock.com
Paris Saint-Germain pokonał u siebie FC Metz 5:0 w pierwszym sobotnim meczu 29. kolejki francuskiej Ligue 1. Dla drużyny ze stolicy była to siódma z rzędu wygrana w lidze.
Strzelanie rozpoczął w piątej minucie Thomas Meunier. Potem dwie bramki zdobył Christopher Nkunku. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy do siatki trafił jeszcze Kylian Mbappe. W drugiej połowie zwycięstwo drużyny z Parc des Princes przypieczętował Thiago Silva.
Po tej wygranej podopieczni Unaia Emery'ego są liderem tabeli, mając 14 punktów przewagi nad AS Monaco. W następnej kolejce zagrają u siebie z Angers SCO.
Natomiast zespół prowadzony przez Federica Hantza plasuje się na ostatniej pozycji z 20 „oczkami” na koncie. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie FC Nantes.