Ligue 1: PSG zremisowało z Reims

Ben Sutherland, wikipedia
Paris Saint Germain zremisowało na wyjeździe 1:1 ze Stade Reims w spotkaniu szóstej kolejki ligi francuskiej. Obie bramki padły w ostatnich dziesięciu minutach podstawowego czasu gry.

Pierwsze trafienie zaliczyli gospodarze. W 83. minucie meczu, Theoson Siebatcheu otrzymał podanie od Nicolasa de Preville'a i pokonał Kevina Trappa. Minutę później goście zdołali doprowadzić do wyrównania. Javier Pastore technicznym zagraniem wrzucił piłkę w pole karne, a sytuację wykończył Edinson Cavani. Urugwajczyk w 65. minucie spotkania wszedł na boisko z ławki rezerwowych, zastępując Lucasa Mourę.

Po remisie, PSG utrzymało pozycję lidera Ligue 1. Piłkarze Laurenta Blanca mają jeden punkt przewagi nad drugim w tabeli Stade Rennes. Reims zajmuje trzecią pozycję w lidze, ze stratą trzech punktów do stołecznej drużyny.

Kolejnym rywalem paryskiego zespołu będzie Guingamp. Spotkanie siódmej kolejki ligi francuskiej odbędzie się we wtorek. Tego samego dnia Stade Reims zmierzy się z Angers SCO.