Ligue 1: Skromna wygrana PSG w Nicei

vlad1988/Shutterstock
OGC Nice przegrał u siebie z Paris Saint-Germain 1:2 w pierwszym niedzielnym meczu 31. kolejki francuskiej Ligue 1. Zwycięską bramkę dla gości strzelił w końcówce Dani Alves.
Gospodarze objęli prowadzenie w 17. minucie. Sytuację sam na sam z bramkarzem pewnie wykorzystał Allan Saint-Maximin. Na odpowiedź drużyny ze stolicy nie trzeba było długo czekać. W 21. minucie świetną indywidualną akcję przeprowadził Angel Di Maria, który sfinalizował ją strzałem ze "szpica" lewą nogą.
Losy spotkania rozstrzygnęły się w 82. minucie. W pole karne dośrodkował Adrien Rabiot, a gola głową strzelił Alves.
Po tej porażce drużyna z Nicei zajmuje ósme miejsce w tabeli ze zdobytymi 42 punktami. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Troyes AC.
Natomiast podopieczni Unaia Emery'ego są liderem, mając 17 "oczek" przewagi nad AS Monaco. W kolejnym ligowym spotkaniu zespół ze stolicy zagra na wyjeździe z AS Saint-Etienne.