Ligue 1: Trzecie z rzędu zwycięstwo AS Monaco, cały mecz Glika

Shutterstock
Piłkarze AS Saint-Etienne ulegli u siebie AS Monaco 0:4 (0:2) w meczu otwierającym zmagania 18. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Geoffroy-Guichard całe zawody w szeregach przyjezdnych z Księstwa zaliczył Kamil Glik.
Prowadzenie aktualnym mistrzom Francji już po trzech minutach gry zapewnił technicznym strzałem z narożnika pola karnego Djibril Sidibe. Niespełna kwadrans przed przerwą podwyższył płaskim uderzeniem po minięciu dwóch obrońców Thomas Lemar.
Osiem minut po zmianie stron, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę z bliska dobił do siatki Brazylijczyk Fabinho i było już 0:3. Siedem minut później okazały sukces przypieczętował jeszcze mocnym uderzeniem pod poprzeczkę z linii pola karnego Senegalczyk Keita Balde Diao.
Dzięki trzeciej wygranej z rzędu podopieczni Leonardo Jardima awansowali na pozycję wicelidera tabeli. "Zieloni", którzy kończyli zawody w osłabieniu, doznali ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na piętnastą lokatę w klasyfikacji.