Ligue 1: Wygrane Nice, Caen i Guingamp

esfera/Shutterstock
Znamy już wszystkie dzisiejsze wyniki w Ligue 1. Lider PSG zremisował z Reims, swoje mecze wygrały Nice, Caen oraz Guingamp.

Choć piłkarze Bastii na własnym boisku objęli prowadzenie w meczu z Nice, to ostatecznie przegrali 1:3 po golach Mendy'ego, Germaina i Benrahmy. W innym pojedynku Angers pokonało 1:0 Troyes AC. Trzy punkty swojej ekipie zapewnił Mangani, który w 58. minucie zamienił "jedenastkę" na gola.

Dzięki bramce z doliczonego czasu gry Caen poradziło sobie z Montpellier, wygrywając u siebie 2:1. Dzięki tej wygranej Caen awansowało na trzecie miejsce w tabeli Ligue 1. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie w Guingamp, gdzie gospodarze ograli beniaminka z Ajaccio.

Paris Saint Germain zremisowało na wyjeździe 1:1 ze Stade Reims w spotkaniu szóstej kolejki ligi francuskiej. Obie bramki padły w ostatnich dziesięciu minutach podstawowego czasu gry.

Pierwsze trafienie zaliczyli gospodarze. W 83. minucie meczu, Theoson Siebatcheu otrzymał podanie od Nicolasa de Preville'a i pokonał Kevina Trappa. Minutę później goście zdołali doprowadzić do wyrównania. Javier Pastore technicznym zagraniem wrzucił piłkę w pole karne, a sytuację wykończył Edinson Cavani. Urugwajczyk w 65. minucie spotkania wszedł na boisko z ławki rezerwowych, zastępując Lucasa Mourę.

Po remisie, PSG utrzymało pozycję lidera Ligue 1. Piłkarze Laurenta Blanca mają jeden punkt przewagi nad drugim w tabeli Stade Rennes. Reims zajmuje trzecią pozycję w lidze, ze stratą trzech punktów do stołecznej drużyny.