Ligue 1. Wyjazdowe zwycięstwo Montpellier HSC z Girondins Bordeaux

Wyjazdowe zwycięstwo Montpellier HSC z Girondins Bordeaux
Kuso, wikipedia
Piłkarze Girondins Bordeaux ulegli u siebie Montpellier HSC 1:2 (1:1) w zaległym meczu 27. kolejki francuskiej Ligue 1.
Na Stade Matmut-Atlantique prowadzenie przyjezdnym zapewnił po dwudziestu minutach gry świetnym uderzeniem głową Paul Lasne, któremu znakomicie dośrodkował zewnętrzną częścią stopy Andy Delort.
Kwadrans później wyrównał Toma Basic. Chorwat zmienił tylko kierunek lotu piłki po uderzeniu z narożnika pola karnego Nicolasa de Preville'a. Sześć minut po zmianie stron losy konfrontacji na korzyść gości rozstrzygnął strzałem z bliska Daniel Congre, który najlepiej odnalazł się w polu karnym po zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Zespół z Oksytanii po dziesiątym zwycięstwie w sezonie awansował na siódme miejsce w tabeli. "Żyrondyści" z Akwitanii natomiast doznali już jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na trzynastej lokacie w klasyfikacji.
Jakub Kreśliński05 Mar 2019 · 20:57