Ligue 1: Wysoka porażka Girondins Bordeaux

Fantafluflu, wikipedia
Piłkarze Girondins Bordeaux FC przegrali przed własną publicznością z RC Strasbourg Alsace 0:3 (0:2) w piątkowym meczu 17. kolejki francuskiej ekstraklasy.
Na Matmut Atlantique goście spotkania dwie bramki zdobyli w pierwszej połowie. Autorem pierwszej z nich był Stephane Bahoken, który już w 2. minucie dzięki zagraniu Martina Terriera pokonał golkipera rywali.
Drugiego gola w 38. minucie strzelił Dimitri Lienard. Francuski napastnik popisał się skutecznym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego.
Wynik spotkania na 3:0 ustalił w 64. minucie. Wówczas Martin Terrier znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem drużyny przeciwnej i wygrał ten pojedynek.
Zawodnicy Jocelyna Gourvenneca zajmują obecnie 12. miejsce w ligowej tabeli, z kolei podopieczni Thierry'ego Laureya plasują się na 11. pozycji.