Ligue 1: "Zieloni" lepsi od FC Metz

KevFB, wikipedia
Piłkarze AS Saint-Etienne pokonali u siebie FC Metz 3:1 (0:1) w sobotnim spotkaniu 9. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Geoffroy-Guichard nieoczekiwane prowadzenie dla gości uzyskał po dwudziestu minutach gry Senegalczyk Fallou Diagne.
Wyrównał z bliska dopiero szesnaście minut przed końcem Vincent Pajot, a jedenaście minut później Portugalczyk Cafu niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i gospodarze byli już bliżsi trzech punktów.
Sukces przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry Iworyjczyk Digbo Maiga. "Zieloni" dzięki piątej wygranej w sezonie przesunęli się na trzecie miejsce w tabeli. Dziesięciokrotni mistrzowie Francji do drugiego AS Monaco tracą tylko dwa punkty.
Zespół z Lotaryngii natomiast doznał już ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal zamyka klasyfikację.