Ligue 1: Zwycięstwo "Żyrondystów", Lewczuk na ławce

Fantafluflu, wikicommons
Girondins Bordeaux pokonali przed własną publicznością ES Troyes Aube Champagne 2:1 (1:0) w sobotnim meczu 4. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Matmut Atlantique całe zawody z ławki rezerwowych gospodarzy obserwował Igor Lewczuk.
Prowadzenie miejscowym zapewnił po fatalnym błędzie golkipera rywali Gwinejczyk Francois Kamano. Trzy minuty po zmianie stron podwyższył uderzeniem głową Brazylijczyk Malcom. Po kolejnych czterech minutach kontaktową bramkę strzelił Stephane Darbion, ale na więcej przyjezdnych nie było już stać.
Dzięki drugiej wygranej w sezonie zespół z Akwitanii awansował na piąte miejsce w tabeli. Drużyna z Szampanii natomiast doznała drugiej porażki z rzędu i jest jedenasta.