Lille OSC lepsze od FC Nantes

Lena Serditova/Shutterstock
Zawodnicy Lille OSC pokonali przed własną publicznością FC Nantes 2:1 (1:0) w niedzielnym meczu 1. kolejki francuskiej ekstraklasy.
Na Stade Pierre-Mauroy oba gole dla gospodarzy strzelił Victor Osimhen. Nigeryjski napastnik po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 19. minucie, kiedy wykorzystał dośrodkowanie Jose Fonte i pokonał golkipera rywali. Drugą bramkę Osimhen zdobył w80. minucie, a przy jego trafieniu asystował Zeki Celik.
Jedyne trafienie na rzecz ekipy przyjezdnych zanotował Andrei Girotto w 51. minucie. Brazylijczyk po podaniu Abdoulaye Toure oddał skuteczny strzał z krawędzi pola karnego.
W następnej kolejce ekipa "Les Dogues" zmierzy się z Amiens SC, z kolei "Kanarki" zagrają z Olympique Marsylia.