Lille wygrało na wyjeździe z Nimes

Lena Serditova/Shutterstock
W 18. kolejce Ligue 1 LOSC Lille wygrało na wyjeździe z Nimes Olympique 3:2. Goście przez 75 minut grali w osłabieniu.
Oba zespoły przystąpiły do tego spotkania z serią trzech spotkań bez porażki. Dobrą passę przedłużyli piłkarze z Lille.
Goście prowadzili już w 4. minucie kiedy Rafael Leao trafił z bliska do pustej bramki. Po kwadransie gry przyjezdni musieli grać w osłabieniu po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Jose Fonte. Mimo tego Lille do przerwy wygrywało 2:0 po bramce Jonathan Bamby.
W 66. minucie "Les Dogues" Nicolas Pepe trafił na 3:0 i wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte.
Gospodarze walczyli jednak do końca. Po chwili Rachid Alioui uderzył z dystansu i strzelił pięknego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry trafił jeszcze Celement Depres, ale na więcej piłkarzy Nimes nie było już stać.
W tabeli Ligue 1 LOSC Lille zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 34 punktów. Nimes jest dziesiąte, ma na koncie 23 punkty.