Linette odpadła z Australian Open. Nie miała szans z Osaką

Jérémy Daniel, wikicommons
Magda Linette odpadła z Australian Open. Polka nie miała większych szans w pojedynku z Naomi Osaką.
Mecz od zwycięstwa przy własnym serwisie zaczęła Linette. Później Osaka wzięła się do roboty. Zwyciężczyni ostatniej edycji US Open przełamała Polkę już w trzecim gemie. Za chwilę doszło do rewanżu - to Linette odebrała podanie rywalce. Było 2:2.
Od tego momentu inicjatywę przejęła Osaka. Japonka najpierw kolejny raz przełamała Linette, a po chwili wygrała z nią przy własnym serwisie. Do końca seta mogła już tylko kontrolować sytuację. Wygrała go 6:4.
W drugim secie Linette nie potrafiła nawiązać wyrównanej walki z rywalką. Polka znów szybko oddała podanie, ale tym razem nie potrafiła odrobić tej straty. Japonka gładko zwyciężyła 6:2.
Kolejną rywali Osaki będzie Tamara Zidansek ze Słowenii.
Magda Linette - Naomi Osaka 4:6, 2:6
Kamil Kaczmarek15 Jan 2019 · 13:04