Linette wygrała z kontuzją i rywalką. Polka w III rundzie Australian Open!

Jérémy Daniel, wikicommons
Magda Linette zagra w trzeciej rundzie Australian Open! Polka awansowała do tej fazy turnieju dzięki zwycięstwu z Darią Kasatkiną.
Linette zaczęła mecz od straty podania, ale szybko złapała właściwy rytm gry, zaczęła osiągać przewagę i wyszła na prowadzenie 5:2. Wtedy zaczęły się jej problemy. Poznanianka doznała urazu prawej kostki. Choć otrzymała środki przeciwbólowe, to miała problemy z poruszaniem się i traciła kolejne punkty. Rosjanka doprowadziła do tie-breaka, który zaczęła od prowadzenia 4-2. Od tego momentu zaczął się jednak pościg Polki, która zdobyła pięć punktów z rzędu i ostatecznie triumfowała w całym secie.
W drugiej partii Kasatkina grała znacznie słabiej. Rosjanka popełniała dużo błędów - rywalizację zaczęła od straty podania, której nie potrafiła odrobić w dalszej fazie gry. Linette z kolei była agresywna, ale dokładna i pewna w swoich uderzeniach, miała inicjatywę na korcie.  Jej zwycięstwo w tym secie, a co za tym idzie w całym meczu, nie podlegało dyskusji.
Linette w III rundzie zagra z Denisą Allertovą. Mecz odbędzie sie w piątek.
Magda Linette - Daria Kasatkina 7:6, 6:2
Źródło: Sportowe Fakty