Linetty - gol! Kownacki - gol! Sampdoria rozgromiła rywala! [VIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Sampdoria Genua rozgromiła u siebie FC Crotone 5:0 (3:0) w pierwszym sobotnim meczu 9. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A. Bramki dla gospodarzy zdobyli Karol Linetty i Dawid Kownacki.
Na Stadio Comunale Luigi Ferraris całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Karol Linetty. Polak wpisał się na listę strzelców w 71. minucie. Polski pomocnik dopadł do piłki w polu karnym rywala i pewnym strzałem podwyższył wynik na 4:0.

W 75. minucie spotkania na boisku pojawił się Dawid Kownacki. Młody napastnik już minutę później wykorzystał fatalny błąd bramkarza rywali i przypieczętował sukces zespołu z Ligurii. Dla Kownackiego był to debiutanckie trafienie w rozgrywkach Serie A.

Piłkarze Sampdorii od samego początku kontrowali spotkanie. W 3. minucie trafił Ferrari, w 12. minucie karnego wykorzystał Quagliarella, zaś 6 minut przed przerwą na 3:0 podwyższył Caprari.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Bartosz Bereszyński.
Dzięki piątej wygranej w sezonie zespół z portowego miasta awansował na piąte miejsce w tabeli. Drużyna z Kalabrii doznała z kolei piątej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na szesnaste miejsce w klasyfikacji.