Lipsk rozbity w Moguncji. RB stracił szanse na Ligę Mistrzów?

YouTube
Piłkarze FSV Mainz pokonali przed własną publicznością RB Lipsk 3:0 (1:0) w niedzielnym meczu 32. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
W 28. minucie Naby Keita faulował rywala, a sędzia Bastian Dankert podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę na gola pewnym uderzeniem zamienił Pablo De Blasis.

Gospodarze powiększyli swoją przewagę w 85. minucie. Wówczas Yoshinori Muto dośrodkował futbolówkę do Alexandru Maxima i mocnym strzałem zdołał pokonać golkipera rywali.
Wynik spotkania na 3:0 ustalił w doliczonym czasie gry Bote Baku, który przeprowadził efektowną akcję indywidualną i zakończył ją płaskim uderzeniem.
Podopieczni Sandro Schwarza dzięki wygranej awansowali na 14. miejsce w tabeli Bundesligi, z kolei zawodnicy Ralpha Hasenhuttla plasują się na 6. pozycji.