Lisek i Wojciechowski w finale skoku o tyczce, Baumgart jako jedyna z Polek awansowała do półfinału biegu na 400 metrów

Zorro2212, wikipedia
Piotr Lisek oraz Paweł Wojciechowski wystąpią w finale skoku o tyczce. Iga Baumgart awansowała natomiast do półfinału biegu na 400 metrów. Sztuka ta nie powiodła się Małgorzacie Hołub oraz Justynie Święty.
Piotr Lisek już w pierwszej próbie pokonał wymaganą do finału wysokość 5,70 m. O wiele większe problemy miał Paweł Wojciechowski, który wspomnianą wysokość pokonał dopiero za trzecim razem. Finał skoku o tyczce w czwartek o 21:35.
Iga Baumgart jako jedyna z naszych zawodniczek awansowała do półfinału biegu na 400 metrów. Polka nie zajęła wprawdzie miejsca w pierwszej trójce swojego biegu, gwarantującego awans, ale uzyskała dobry czas - 51,88 s - który pozwoli jej na występ w półfinale. Dopiero na szóstej pozycji w swoim biegu uplasowała się natomiast Justyna Święty, a na czwartej lokacie została sklasyfikowana Małgorzata Hołub.