Liverpool FC lepszy od Arsenalu FC w hicie Premier League. Gol nowego piłkarza "The Reds" [WIDEO]

Liverpool lepszy od Arsenalu w hicie Premier League! Gol nowego piłkarza "The Reds" [WIDEO]
Twitter
Liverpool pokonał Arsenal 3:1 (2:1) w hitowym starciu kończącym 3. kolejkę Premier League.
Na pierwszą bardzo groźną sytuację w meczu na Anfield trzeba było czekać do 21. minuty. Wówczas strzał Trenta Alexandra-Arnolda zatrzymał się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Bernda Leno.
Cztery minuty później na prowadzeniu był już jednak Arsenal. Alexandre Lacazette skorzystał z kiksu Andrew Robertsona, uderzył futbolówkę po koźle, a ta wpadła do bramki Liverpoolu.
"The Reds" wyrównali błyskawicznie. Trzy minuty po bramce dla “Kanonierów” na 1:1 trafił Sadio Mane. Senegalczyk dobił z bliska strzał Mohameda Salaha.
Sześć minut później było już 2:1 dla gospodarzy. W pole karne dośrodkował Alexander-Arnold, piłka przeszła całą linię defensywną Arsenalu, dopadł do niej Andrew Robertson i dał Liverpoolowi prowadzenie.
W 63. minucie znów powinien być remis. Tym razem jednak Lacazette przegrał pojedynek oko w oko z Allisonem.
Na ostatnie trafienie trzeba było czekać do 88. minuty. Sprowadzony niedawno z Wolverhampton Jota pojawił się na murawie kilka minut wcześniej, a tuż przed końcem podstawowego czasu gry ustalił wynik spotkania na 3:1 sprytnym strzałem z woleja.
Do końca spotkania rezultat się już nie zmienił. Liverpool na zakończenie 3. kolejki Premier League pokonał więc Arsenal 3:1 (2:1) i na ten moment ma na swoim koncie komplet punktów. Arsenal pozostaje natomiast z sześcioma oczkami.
Adam Nowacki28 Sep 2020 · 22:51