Liverpool FC rozbił AFC Bournemouth, Boruc na ławce

alphaspirit / shutterstock
AFC Bournemouth uległ u siebie Liverpool FC 0:4 (0:3) w drugim niedzielnym meczu 18. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Vitality Stadium całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych obserwował Artur Boruc. Prowadzenie przyjezdnym zapewnił po dwudziestu minutach gry Philippe Coutinho. Brazylijczyk kapitalną indywidualną szarżę wykończył skutecznym płaskim uderzeniem z pola karnego.
Sześć minut później podwyższył strzałem głową z bliska Chorwat Dejan Lovren. Minutę przed przerwą swoje umiejętności zaprezentował w pełni Mohamed Salah. Egipcjanin po minięciu dwóch obrońców w polu karnym gospodarzy skierował piłkę do siatki w długi róg.
Okazały sukces przypieczętował jeszcze po zmianie stron uderzeniem głową Brazylijczyk Roberto Firmino. "The Reds" po dziewiątej wygranej w sezonie odzyskali czwarte miejsce w tabeli. "The Cherries" natomiast doznali dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na szesnastej lokacie w klasyfikacji.