Liverpool jest nie do zatrzymania! Zwycięstwo w hitowym meczu [VIDEO]

MitchGunn/Shutterstock
Liverpool FC pokonał na wyjeździe Tottenham Hotspur 2:1 w pierwszym sobotnim meczu piątej kolejki angielskiej Premier League. "The Reds" w obecnym sezonie jeszcze nie stracili ani jednego punktu.
Podopieczni Jurgen Kloppa byli zespołem lepszym i wygrali zasłużenie. Wynik spotykania na Wembley otworzył w 39. minucie Georginio Wijnaldum. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niezbyt pewnie interweniował Michel Vorm. Po chwili strzał głową oddał Holender, a jego rodak w bramce "Kogutów" zdołał wybić piłkę rękami, ale ta przekroczyła już linię bramkową.
Drużyna z Anfield podwyższyła wynik na początku drugiej połowy. Sadio Mane wbiegł w pole karne i dograł przed bramkę, gdzie wślizgiem interweniował Jan Vertonghen. Piłka odbiła się od słupka, ale z najbliższej odległości do siatki posłał ją Roberto Firmino.
"Koguty" nie miały pomysłu, aby stworzyć zagrożenie pod bramką gości i zdobyć kontaktowego gola. Udało im się to w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu z kornera, Erik Lamela przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzałem z powietrza lewą nogą z kilku metrów pokonał Alissona Beckera. W ostatnich sekundach były jeszcze emocje, ale rezultat nie uległ już zmianie.
Po piątej wygranej z rzędu Liverpool FC jest liderem tabeli z kompletem 15 punktów. W następnej kolejce podejmie Southampton FC.
Natomiast zespół prowadzony przez Mauricio Pochettino plasuje się na piątej pozycji ze zdobytymi dziewięcioma "oczkami". "Koguty" zagrają kolejny ligowy mecz na wyjeździe z Brighton & Hove Albion.