Liverpool lepszy od Southampton. Cały mecz Jana Bednarka

Liverpool wygrał z Southampton w meczu 35. kolejki Premier League. "The Reds" pokonali rywali 2:0 (1:0).
Podopieczni Juergena Kloppa byli zdecydowanymi faworytami w pojedynku ze "Świętymi". Przez pierwsze dwa kwadranse gospodarze nie mogli jednak sforsować defensywy rywali. W 26. minucie poprzeczkę obił Wijnaldum. Po chwili refleksem popisał się Alisson, gdy w sytuacji sam na sam zatrzymał Adamsa.
Impas przełamał za to Sadio Mane. Senegalczyk skorzystał z dośrodkowania, wygrał pojedynek główkowy i skierował piłkę do bramki.
Do przerwy było 1:0, choć Mohamed Salah mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie. W dogodnej sytuacji miał problemy z opanowaniem piłki, więc rywale zdążyli wrócić na czas.
Po przerwie przyjezdni szukali okazji do wyrównania, ale nie mieli za wielu argumentów w ofensywie. W 71. minucie dostali prezent od Alissona. Brazylijczyk zagrał wprost pod nogi Adamsa, ale ten nie zdołał pokonać golkipera.
Liverpool grał cierpliwie i nie kwapił się do większego wysiłku. W 81. minucie do siatki znów trafił Mane, ale gol nie został uznany ze względu na pozycję spaloną.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0. Kropkę nad "i" postawił Thiago, który w 90. minucie popisał się uderzeniem z 17. metra.
Całe spotkanie w drużynie "Świętych" rozegrał Jan Bednarek.
Daniel Makarewicz08 May 2021 · 23:06