Liverpool odrobił straty i pokonał Newcastle. Piękna akcja duetu Firmino - Salah [WIDEO]

Vlad1988/Shutterstock
Liverpool FC pokonał u siebie Newcastle United 3:1 (2:1) w pierwszym sobotnim spotkaniu 5. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Anfield rozpoczęło się po myśli gości, bowiem już w siódmej minucie technicznym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Holender Jetro Willems. Jeszcze przed przerwą straty gospodarzy odrobił z nawiązką Sadio Mane.
Senegalczyk najpierw efektownie przymierzył w długi róg, a niespełna kwadrans później wykorzystał błąd golkipera rywali i skierował z bliska piłkę do siatki. Osiemnaście minut przed końcem wynik ustalił Mohamed Salah. Egipcjanin wykończył płaskim strzałem z pola karnego koronkową akcję "The Reds".
Podopieczni Juergena Kloppa dzięki piątej wygranej z rzędu umocnili się na czele tabeli. "Sroki" doznały natomiast trzeciej porażki w sezonie i spadły na szesnastą lokatę w klasyfikacji.