Liverpool pędzi po pierwsze od 30 lat mistrzostwo Anglii. Zwycięstwo "The Reds" w meczu z Tottenhamem [WIDEO]

Vlad1988/ Shutterstock.com
Liverpool FC pokonał Tottenham Hotspur FC 1:0 (0:0) w wyjazdowym meczu 22. kolejki Premier League. To dwudzieste zwycięstwo ligowe "The Reds" w bieżącym sezonie.
Piłkarze Jürgena Kloppa nie biorą jeńców. Dziś wyglądali zdecydowanie lepiej od podopiecznych Jose Mourinho i zainkasowali trzy punkty.
Spotkanie rozpoczęło od ogromnej przewagi gości (posiadanie 22:78) i ich dwóch dobrych okazji. Najpierw w obrońcę trafił Roberto Firmino, a następnie w słupek - Alex Oxlade-Chamberlain.
W 37. minucie goście wyszli na prowadzenie. Firmino świetnie zachował się w polu karnym Tottenhamu, minął Japheta Tangangę i strzałem z ostrego kąta pokonał Paulo Gazzanigę.
Tuż przed przerwą prowadzenie gości mógł podwyższyć Mohamed Salah, ale uderzył minimalnie obok słupka. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową zaliczką "The Reds".
Na pierwszą groźną akcję gospodarzy w drugiej połowie trzeba było czekać aż do 73. minuty. Jednakże Heung-min Son uderzył nad poprzeczką. Następnie szansę miał jeszcze Giovani Lo Celso, ale piłka po jego wślizgu minęła słupek bramki Alissona Beckera.
Ostatecznie Liverpool FC pokonał Tottenham Hotspur 1:0. To dwudzieste zwycięstwo ligowe "The Reds" w aktualnym sezonie.
Piłkarze Jürgena Kloppa wykorzystali zatem potknięcie graczy Leicester City FC, którzy przegrali dziś z Southampton FC, i powiększyli przewagę nad nimi do 16 punktów. Zawodnicy z Liverpoolu mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz.
Choć do końca sezonu jeszcze bardzo daleko, to jednak wydaje się, że pozostałym zespołom będzie bardzo trudno wyrwać z rąk "The Reds" mistrzostwo Anglii. Na tytuł ten Liverpool FC czeka od 1990 roku.