Liverpool przegrał w Paryżu i jest pod ścianą! Zwycięstwa Barcelony, Tottenhamu i Napoli [WIDEO]

Oleksandr Osipov/Shutterstock
W hicie Ligi Mistrzów PSG wygrało z Liverpoolem 2:1. Zwycięstwa zanotowały też zespoły Napoli, Barcelony, FC Porto i Tottenhamu.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z dzisiejszych spotkań Ligi Mistrzów.
***
Mecz w Paryżu lepiej zaczął się dla gospodarzy. To oni ruszyli z impetem na rywala i bezwzględnie wykorzystali błędy defensywy "The Reds". Najpierw w 13. minucie trafił Bernat. Zaś w 37. minucie świetną kontrę wykończył Neymar i do przerwy to ekipa z Paryża prowadziła 2:0.
Tuż przed przerwą goście zdobyli bramkę kontaktową. Milner trafił z rzutu karnego, ale w tej sytuacji wydaje się, że sędzia Szymon Marciniak podjął kontrowersyjną decyzję.
W drugiej połowie piłkarze z Liverpoolu rzucili się do odrabiania strat, byli jednak bezradni. Za to gospodarze mogli dobić rywala, ale w 70. minucie Alisson kapitalnie wybronił uderzenie Marquinhosa.
"The Reds" po trzeciej porażce spadli na trzecią pozycję w tabeli. Podopieczni Juergena Kloppa muszą w ostatniej kolejce pokonać różnicą dwóch bramek zespół z Neapolu, aby awansować do 1/8 finału.

***
W starciu Barcelony z PSV do przerwy nie padła żadna bramka. Bliżej zdobycia gola byli Holendrzy, którzy pechowo obijali słupki bramki rywali. Po przerwie to Barcelona zadała dwa mocne ciosy. Niezawodny Leo Messi wpisał się na listę strzelców w 61. minucie, a po chwili podwyższył Pique.
W 83. minucie kontaktową bramkę dla PSV zdobył de Jong.
Podopieczni Ernesto Valverde po czwartym zwycięstwie w tej edycji zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie. Stawkę zamykają mistrzowie Holandii z jednym punktem w dorobku.

***
Pierwsza połowa w meczu Tottenhamu z Interem to przewaga gospodarzy, którzy jednak nie byli w stanie udokumentować swojej przewagi bramką. Inter starał się neutralizować zapędy rywali i robił to skutecznie do 80. minuty. Wówczas przymierzył Eriksen i to "Koguty" mogły cieszyć się ze zwycięstwa.
"Nerazzurri", którzy spadli na trzecią pozycję, muszą teraz liczyć na korzystny wynik w konfrontacji mistrzów Hiszpanii z "Kogutami" oraz pokonać w ostatniej kolejce PSV, jeśli chcą zagrać w 1/8 finału.

***
Borussia Dortmund przeważała w meczu z Club Brugge, jednak pierwsza połowa zakończył się wynikiem 0:0. W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie i obie drużyny podzieliły się punktami. W tym spotkaniu zagrał Łukasz Piszczek, dla którego było to 45. mecz w Lidze Mistrzów. Tym samym Polak został rekordzistą BVB pod tym względem.

***
Napoli zainkasowało trzy punkty w meczu z Crveną zvezdą. Ekipa z Włoch w pierwszej połowie wyszła na dwubramkowe prowadzenie za sprawą Hamsika i Mertensa.
Po przerwie znów trafił Mertens, a dla gości bramkę zdobył El Fardou Ben.
Dzięki drugiej wygranej w tej edycji rozgrywek podopieczni Carlo Ancelottiego objęli prowadzenie w tabeli i zachowali miano niepokonanych.

***
FC Porto wygrało z FC Schalke 04. Gospodarze mieli więcej okazji, częściej byli przy piłce, ale do przerwy nie padły żadne bramki. W drugiej części gry na listę strzelców wpisał się Militao, a po trzech minutach gola dołożył Corona. Dla gości w końcówce trafił z rzut karnego Bentaleb, a w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Marega i trzy punkty zostały w Portugalii.

***
pierwszych środowych spotkaniach Atletico Madryt pokonało AS Monaco, a Lokomotiw Moskwa wygrał z Galatasaray Stambuł.