Liverpool przegrał z Leicester City! Mohamed Salah nie wykorzystał rzutu karnego [WIDEO]

Xinhua / PressFocus
Liverpool traci dystans do Manchesteru City. "The Reds" przegrali na wyjeździe z Leicester City 0:1.
Liverpool powinien objąć prowadzenie w 16. minucie. Mohamed Salah podszedł do rzutu karnego, ale Kasper Schmeichel odbił kopniętą przez niego piłkę. Egipcjanin miał jeszcze szansę na dobitkę, ale główkował prosto w poprzeczkę. Gospodarzom udało się wyjaśnić zamieszanie pod swoją bramką.
Liverpool przed przerwą miał sporą przewagę, ale nie potrafił zamienić jej na gola.
W 56. minucie Brendan Rodgers wpuścił na boisko Ademolę Lookmana. Anglik już po trzech minutach wpakował piłkę do bramki. Z impetem wpadł w pole karne i prawą nogą wpakował piłkę do siatki. To był pierwszy celny strzał Leicester w całym meczu!
Liverpool był dłużej przy piłce, atakował, ale nic konkretnego z tego nie wynikało. Niezłe okazje miał głównie po stałych fragmentach, ale piłki do bramki nie potrafili skierować Salah i Diogo Jota.
Dla Liverpoolu porażka ma spore konsekwencje. Drużyna Juergena Kloppa nadal jest druga w tabeli, ale do prowadzącego Manchesteru City traci aż osiem punktów.
Marcin Karbowski28 Dec 2021 · 22:54