Liverpool rozbił Bournemouth. Boruc trzy razy wyciągał piłkę z bramki

Review News / Shutterstock.com
Liverpool FC rozbił u siebie AFC Bournemouth 3:0 (2:0) w sobotnim meczu 26. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Anfield całe zawody między słupkami gości zaliczył Artur Boruc. Polskiego bramkarza jako pierwszy zaskoczył strzałem głową Sadio Mane. Dziesięć minut po trafieniu Senegalczyka kapitalnym lobem nad byłym golkiperem Legii i Celtiku popisał się Holender Georginio Wijnaldum.
Trzy minuty po zmianie stron Brazylijczyk Roberto Firmino efektownie odegrał w narożniku pola karnego piłkę do wbiegającego Mohameda Salaha i Egipcjanin płaskim strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie "The Reds".
Dzięki dwudziestej wygranej w sezonie podopieczni Juergena Kloppa odzyskali pozycję lidera tabeli.
"Wisienki" doznały natomiast drugiej z rzędu porażki i spadły na jedenastą lokatę w klasyfikacji.