Liverpool rozbił Watford i został liderem Premier League!

Various-Everythings/Shutterstock
Liverpool FC rozgromił u siebie Watford FC 6:1 w niedzielnym meczu 11. kolejki angielskiej Premier League. Dzięki ósmej w sezonie wygranej drużyna Juergena Kloppa została liderem rozgrywek.

Trzy gole dla "The Reds" już w pierwszej połowie strzelili kolejno Senegalczyk Sadio Mane, Brazylijczyk Philippe Coutinho i Niemiec Emre Can. Na początku drugiej części spotkania do siatki również trafiali gospodarze. W 57. minucie bramkę zdobył Brazylijczyk Roberto Firmino, a trzy minuty później ponownie Sadio Mane.

Wynik spotkania na 6:1 w doliczonym czasie gry ustalił Holender Georginio Wijnaldum. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zapisał na swoje konto jego rodak Daryl Janmaat.

Porażka sprawiła, że "Szerszenie" spadły na ósme miejsce w tabeli Premier League. Liverpool FC z przewagą punktu nad drugą Chelsea jest liderem rozgrywek.

W następnej kolejce "The Reds" zagrają na wyjeździe z Southampton FC, a Watford FC zmierzy się z Leicester City.

* * * * * *
Liverpool FC - Watford FC 6:1 (3:0)
Bramki: Mane 27, Coutinho 30, Can 43, Firmino 57, Mane 60, Georginio 90+1 - Janmaat 75.