Liverpool wyeliminował w derbach Everton, MU lepszy od Derby County

charnsitr / shutterstock.com
Liverpool FC pokonał przed własną publicznością Everton FC 2:1 (1:0) w szlagierowo zapowiadającym się spotkaniu 1/32 finału rozgrywek o Puchar Anglii.
Na Anfield prowadzenie "The Reds" zapewnił dziesięć minut przed przerwą strzałem z rzutu karnego James Milner. Wyrównał po zmianie stron płaskim strzałem zza linii pola karnego Islandczyk Gylfi Sigurdsson.
Sześć minut przed końcem o awansie podopiecznych Juergena Kloppa przesądził uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Virgil Van Dijk. Holender zimą przeszedł z Southampton FC do portowego miasta za 75 mln funtów.
Z roli faworyta wywiązał się także Manchester United. Podopieczni Jose Mourinho na Old Trafford pokonali Derby County 2:0 (0:0).
Opór "Baranów" złamał dopiero sześć minut przed końcem kapitalnym uderzeniem z dystansu Jesse Lingard. Sukces i awans "Czerwonych Diabłów" przypieczętował w ostatniej minucie w sytuacji sam na sam Belg Romelu Lukaku.