Liverpool wymęczył awans do finału KMŚ. Zadecydował gol w doliczonym czasie gry! [WIDEO]

Vlad1988/ Shutterstock.com
Liverpool wymęczył awans do finału Klubowych Mistrzostw Świata. Drużyna Juergena Kloppa pokonała Monterrey 2:1.
Liverpool rozpoczął mecz w eksperymentalnym składzie. Pod nieobecność Virgila van Dijka duet środkowych obrońców stworzyli Joe Gomez i Jordan Henderson. Na ławce rezerwowych mecz zaczęli m.in. Sadio Mane, Roberto Firmino i Trent Alexander-Arnold.
Mimo tego mecz lepiej zaczęli zwycięzcy Ligi Mistrzów. W 12. minucie Mohamed Salah zagrał do wbiegającego w pole karne Naby'ego Keity, a ten trafił do bramki.
Liverpool cieszył się z prowadzenia tylko dwie minuty. Niepewną grę jego defensywy wykorzystał Rogelio Funes Mori.
Liverpool miał zdecydowaną przewagę, ale długimi momentami nie potrafił rozmontować obrony zespołu z Meksyku. Aktywny był Keita. W końcówce pierwszy połowie najpierw piłkę spod nóg wygarnął mu bramkarz rywali, a po chwili jego uderzenie zablokował jeden z obrońców.
Monterrey dobrą okazję miało tuż po przerwie. Pabon oddał mocny strzał z rzutu wolnego, ale Alisson zdołał odbić piłkę. Pod drugą bramką znów było groźnie po akcji Keity, który minął obrońcę, ale kopnął prosto w środek bramki. Barovero zdołał zatrzymać jego uderzenie.
Liverpool zadał decydujący cios w doliczonym czasie meczu. Prawym skrzydłem przedarł się Salah, oddał piłkę do Alexandra-Arnolda, który wrzucił w pole bramowe. Tam przytomnym strzałem zwycięstwo swojej drużynie dał Firmino.
Finałowym rywalem Liverpoolu będzie Flamengo. Mecz odbędzie się w niedzielę.
Marcin Karbowski18 Dec 2019 · 20:20