Kompletny kabaret w obronie RB Lipsk. Liverpool FC z dużą zaliczką w Lidze Mistrzów [WIDEO]

Kompletny kabaret w obronie RB Lipsk. Liverpool z dużą zaliczką w Lidze Mistrzów [WIDEO]
Liverpool wygrał 2:0 z RB Lipsk w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gole dla "The Reds" zdobywali Mohamed Salah oraz Sadio Mane. Goście wykorzystali fatalne błędy rywali w obronie.
Ze względu na pandemię koronawirusa i wstrzymanie lotów z Anglii do Niemiec spotkanie RB Lipsk z Liverpoolem odbyło się w Budapeszcie. Niewiele brakowało, aby występujący w roli gospodarzy podopieczni Juliana Nagelsmanna błyskawicznie wyszli na prowadzenie.
Już w piątej minucie bardzo bliski szczęścia był Dani Olmo, który mógł wykorzystać dogranie Angelino. Uderzenie Hiszpana zatrzymało się jednak na słupku, a Alisson mógł odetchnąć z ulgą.
Później to Liverpool naciskał na rywali. Do przerwy nie doczekaliśmy się jednak uznanych bramek. Dobre sytuacje mieli między innymi Mane oraz Robertson. Ten drugi był bliski przelobowania Petera Gulacsiego, lecz posłał piłkę tuż nad poprzeczką.
Do siatki w 36. minucie trafił co prawda Roberto Firmino, lecz wcześniej Mane nie utrzymał piłki w boisku i gol nie mógł zostać zaliczony. Po przerwie mistrzowie Anglii pokazali jednak moc, choć w 47. minucie Alisson musiał wysilić się przy pojedynku z Nkunku.
Wreszcie po sześciu minutach na listę strzelców wpisał się Mohamed Salah. Ogromny błąd popełnił w tej akcji Sabitzer - w zasadzie to właśnie zawodnik RB Lipsk podał piłkę pod nogi przeciwnika.
Pięć minut później było już 2:0. Jones wybił piłkę daleko przed siebie, Mukiele przewrócił się przy próbie wybicia i Sadio Mane znalazł się sam na sam z Gulacsim i pewnie pokonał węgierskiego golkipera.
Po drugim golu podopieczni Juergena Kloppa oddali inicjatywę rywalom. Ci nie byli w stanie przebić się przez dobrze ustawioną defensywę "The Reds". Finalnie to goście wygrali więc 2:0.
Mistrzowie Anglii tym samym znacznie przybliżyli się do kolejnej fazy Champions League. Wszystko wskazuje na to, że zeszłoroczni półfinaliści, zawodnicy z Lipska, tym razem pożegnają się z rozgrywkami zdecydowanie szybciej.
Maciej Pietrasik16 Feb 2021 · 22:51