Liverpool zdeklasował Manchester United! Shaqiri zatuszował fatalny błąd Alissona [WIDEO]

Oleksandr Osipov/Shutterstock
Liverpool wygrał 3:1 na własnym boisku z Manchesterem United w hicie 17. kolejki Premier League.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Pierwsze dwa kwadranse meczu to huraganowe ataki "The Reds". Gospodarze raz za razem zagrażali bramce strzeżonej przez Davida de Geę. Próby podejmowane przez Firmino czy Fabinho były jednak nieskuteczne.
Wynik spotkania otworzył w 24. minucie Sadio Mane. Senegalczyk wykorzystał znakomite podanie od Fabinho i bez problemu pokonał bramkarza rywali.
Gdy wydawało się, że gospodarze kontrolują grę i za chwilę podwyższą rezultat, fatalny błąd popełnił Alisson. Golkiper po dośrodkowaniu Lukaku wypuścił piłkę z rąk, do niej dopadł Lingard, który pewnym uderzeniem wyrównał stan spotkania.
W drugie połowie Liverpool wciąż naciskał na przyjezdnych, którzy w zasadzie skupili się tylko na odpieraniu ataków. W 52. minucie de Gea kapitalnie wybronił strzał Firmino, a po chwili Young zablokował uderzenie Keity. Wysiłki "The Reds" przyniosły skutek w 73. minucie. Na bramkę uderzył Shaqiri, piłka odbiła się od Younga, potem od poprzeczki i ugrzęzła w siatce. Shaqiri w 80. minucie ponownie trafił po rykoszecie, ustalając wynik spotkania na 3:1.
"The Reds" zasłużenie zgarnęli trzy punkty w tym spotkaniu, oddając 35 strzałów na bramkę rywali przy tylko sześciu próbach ze strony "Czerwonych Diabłów". Podopieczni Jose Mourinho doznali w ten sposób już piątej porażki w sezonie i pozostali na szóstej lokacie w tabeli. Niepokonani wciąż "The Reds" natomiast odnieśli czternaste zwycięstwo w bieżących rozgrywkach i odzyskali pozycję lidera klasyfikacji. Obie drużyny dzieli już dziewiętnaście punktów.
Daniel Makarewicz16 Dec 2018 · 18:50