Liverpool zmiótł z boiska Barcelonę. Nokaut w dwie minuty

smileimage9 / Shutterstock.com
Licznie zgromadzeni na Wembley kibice oczekiwali ciekawego widowiska, ale rzeczywistość przerosła ich oczekiwania. Liverpool rozbił Barcelonę w meczu towarzyskim aż 4:0, choć Blaugrana wcale nie wystawiła w tym spotkaniu rezerw.

Mecz zaczął się od naporu Anglików. The Reds pokazali to, co było znakiem rozpoznawczym Borussii z czasów Juergena Kloppa: wysoki, nieustępliwy pressing. To przyniosło efekty już w 15 minucie, gdy po jednej z akcji Adam Lallana wypuścił w pole karne Sadio Mane, a ten uderzył mocno pod poprzeczkę, nie dając szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

W 23 minucie Barca mogła się odgryźć, ale Messi trafił w słupek. Po kilku chwilach Suarez w sytuacji sam na sam z Mignoletem przegrał pojedynek.

W pierwszej połowie wiele już się nie wydarzyło, zaś druga... Zaczęła się od trzęsienia ziemi.

Liverpoolczycy w dwie minuty zdobyli dwa gole. Najpierw akcja dwójkowa Origi-Mane skończyła się podaniem, które... Do własnej siatki skierował Javier Mascherano. Były zawodnik Liverpoolu próbował przeciąć dogranie i niefortunnie stał się autorem gola samobójczego.

Zaraz potem Origi wykorzystał świetne dogranie Kevina Stewarta i Liverpool prowadził już 3:0.

Ale to nie był koniec. W doliczonym czasie gry ludzi Luisa Enrique pogrążył jeszcze Marko Grujić, ładną główką wykańczając akcję angielskiej drużyny.