ŁKS lepszy od Podbeskidzia, Puszcza wygrała z Chrobrym

pl.wikipedia.org
ŁKS Łódź pokonał przed własną publicznością Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (2:0) w pierwszym piątkowym meczu 25. kolejki Fortuna 1. ligi.
Łodzianie dwie bramki zdobyli w pierwszej połowie spotkania. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Patryk Bryła, który płaskim uderzeniem zdołał umieścić futbolówkę w siatce.
Trzy minuty przed końcem połowy Bartłomiej Kalinowski wykorzystał dośrodkowanie Patryka Bryły i pewnym strzałem pokonał golkipera rywali. Wynik meczu na 3:0 ustalił w 59. minucie Rafał Kujawa.
W innym starciu 25. kolejki Puszcza Niepołomice pokonała Chrobrego Głogów 3:0 (1:0). Gole w tym spotkani strzelali odpowiednio Piotr Stawarczyk w 13. minucie z rzutu karnego, Marcin Orłowski w 71. oraz Łukasz Szczepaniak w 75. minucie, który również trafił do bramki przeciwników z jedenastego metra.
Podopieczni Kazimierza Moskala wygrali czternasty ligowy mecz w sezonie, mają na koncie 49 punktów i zajmują drugie miejsce w tabeli. Bielszczanie z dorobkiem 35 "oczek" plasują się na szóstej pozycji.
Zespół z Niepołomic ma na koncie 35 punktów i dzięki zwycięstwu awansował na piątą lokatę. Chrobry jest aktualnie 12.