LM: Barcelona i Juventus remisują, Szczęsny na ławce

Dziurek / Shutterstock.com
Sporting Lizbona zremisował u siebie z Juventusem Turyn 1:1 (1:0) w meczu czwartej kolejki grupy D rozgrywek Ligi Mistrzów.
Na Estadio Jose Alvalade całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych gości obserwował Wojciech Szczęsny.
"Lwy" objęły prowadzenie po dwudziestu minutach gry, kiedy to Gianluigiego Buffona zaskoczył precyzyjnym płaskim strzałem z pola karnego Brazylijczyk Bruno Cesar.
Wyrównał jedenaście minut przed końcem sprytną podcinką nad bramkarzem Gonzalo Higuain. Argentyńczyk wykorzystał świetne zagranie w pole karne Kolumbijczyka Juana Cuadrado.
"Stara Dama" zachowała w ten sposób pozycję wicelidera tabeli, natomiast drużyna z Portugalii pozostała na trzeciej lokacie.
Na prowadzeniu w tabeli tej grupy umocniła się FC Barcelona. "Duma Katalonii" zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z zamykającym klasyfikację Olympiakosem Pireus.