LM: Benfica wygrała w Madrycie!

ASInfo
Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów prowadzone przez Diego Simeone Atletico Madryt 2:1 (1:1).

Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił w 23. minucie Angel Correa. Zawodnik gospodarzy mocnym strzałem z pięciu metrów wpakował futbolówkę do siatki bezradnego w tej sytuacji Julio Cesara.

Przyjezdni wyrównali jeszcze przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się w 37. minucie Nicolas Gaitan, który wykorzystał niefortunne zgranie głową jednego z obrońców madryckiego klubu i potężnym strzałem po dalszym słupku pokonał Jana Oblaka.

Tuż po zmianie stron dość niespodziewanie na prowadzenie wyszła lizbońska Benfica. Fantastyczną kontrę portugalskiej ekipy na gola zamienił uderzeniem z bardzo ostrego kąta Goncalo Guedes.

Od tego momentu Los Colchoneros próbowali zmienić rezultat meczu, ale brakowało przede wszystkim ostatniego podania, które otworzyłoby drogę do bramki. W efekcie goście zanotowali drugi komplet punktów w tej edycji Ligi Mistrzów i na chwilę obecną prowadzą w grupie C.

W drugim spotkaniu tej grupy FK Astana podzieliła się punktami z tureckim Fenerbahce SK (2:2).