LM: Borussia Dortmund przegrała w Madrycie z Realem

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Real Madryt wygrał u siebie z Borussią Dortmund 3:2 w ostatniej kolejce grupy H Ligi Mistrzów. Podopieczni Petera Bosza, mimo tej porażki, zagrają w Lidze Europy.
Już przed środowymi spotkaniami było wiadomo, że z pierwszego miejsca awans do 1/8 finału wywalczył Tottenham Hotspur, a z drugiej pozycji "Królewscy". Jedyną niewiadomą był tylko zespół, który zajmie trzecią lokatę i wiosną zagra w Lidze Europy. Borussia nie mogła zdobyć mniejszej liczby punktów od APOEL-u.
Na Santiago Bernabeu jednak przegrywała już po 13 minutach 0:2. Wynik otworzył Borja Mayoral, a podwyższył Cristiano Ronaldo. Przed przerwą zespół z Bundesligi złapał kontakt. Dośrodkował Marcel Schmelzer, a Pierre-Emerick Aubameyang strzałem głową pokonał Keylora Navasa. Tuż po przerwie ten sam napastnik wykorzystał błąd defensywy "Los Blancos" i na raty wygrał sytuację sam na sam z ich golkiperem. W końcówce zwycięstwo gospodarzom zapewnił jednak Lucas Vazquez.
Na szczęście dla drużyny prowadzonej przez Petera Bosza w drugim spotkaniu "Koguty" wygrały z APOEL-em 3:0. W 20. minucie Serge Aurier zagrał w pole karne, gdzie świetnie z piłką obrócił się Fernando Llorente i z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Przed przerwą drugą bramkę dla londyńczyków zdobył Hueng-Min Son, mierzonym strzałem z kilkunastu metrów w kierunku dalszego słupka. W końcówce meczu wynik ustalił Georges-Kevin N'Koudou.