LM: Chelsea rozbita w Rzymie, sensacyjny remis Atletico, pogrom zespołu Teodorczyka, a Bayern poradził sobie z Celtikiem bez Lewandowskiego w składzie

Oleksandr Osipov/Shutterstock
Roma pewnie pokonała u siebie mistrza Anglii, PSG nie dało szans zespołowi Łukasza Teodorczyka, Bayern poradził sobie z Celtikiem bez Lewandowskiego, a Atletico sensacyjnie zremisowało u siebie z Karabachem - to był bardzo emocjonujący wieczór w Lidze Mistrzów.
Relację na żywo z dzisiejszych meczów Ligi Mistrzów można przeczytać TUTAJ.
El Shaarawy 1, 36, Perotti 63
Rzymianie prowadzenie objęli już w pierwszej minucie. Edin Dzeko wycofał piłkę głową przed pole karne do nadbiegającego Stephana El Shaarawy'ego, a ten potężnym strzałem nie dał najmniejszych szans golkiperowi "The Blues". W 36 minucie reprezentant Włoch podwyższył na 2:0. Wykorzystał fatalny błąd Rudigera, który przepuścił piłkę, i posłał ją obok bezradnego Courtoisa. W drugiej połowie mieliśmy już 3:0. Gospodarze przejęli piłkę połowie rywali i wyprowadzili kontrę, którą pięknym, precyzyjnym uderzeniem wykończył Diego Perotti.
McGregor 74 - Coman 22, Martinez 77
Bawarczycy grający bez Lewandowskiego w składzie na pierwszą bramkę czekali do 22 minuty. Wówczas Kingsley Coman wykorzystał niefrasobliwość defensywy szkockiej drużyny, dopadł do piłki przed polem karnym, poprowadził ją obok obrońców i bramkarza, który wyszedł z bramki, i umieścił ją w siatce. Szkoci wyrównali w 74 minucie, kiedy to pewnym strzałem po ziemi bramkarza Bayernu pokonał McGregor. Mistrzowie Niemiec odpowiedzieli już trzy minuty później. Bramkę po uderzeniu głową zdobył Javi Martinez.
Verratti 30, Neymar 45, Kurzawa 52, 72, 78
Paryżanie strzelanie zaczęli w 30 minucie. Mbappe znalazł w polu karnym niepilnowanego Verrattiego, Włoch przyjął, zakręcił rywalem i strzałem po długim słupku umieścił piłkę w siatce. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Neymar. Brazylijczyk poprowadził futbolówkę z lewego skrzydła wzdłuż pola karnego i golkipera rywali pokonał precyzyjnym strzałem koło słupka z dwudziestego metra. W drugiej połowie hat-tricka skompletował jeszcze Layvin Kurzawa. W 60 minucie na boisku pojawił się Łukasz Teodorczyk.
Svilar 45-gol samobójczy, Blind 78-rzut karny
"Czerwone Diabły" prowadzenie powinny objąć w 15 minucie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Anthony Martial. Podopieczni Jose Mourinho objęli prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie, a wyręczył ich w tym Svilar, pakując piłkę do własnej bramki. W 78 minucie na 2:0 z jedenastki strzelił Blind.
Bruno Cesar 20 - Higuain 79
Thomas 56 - Michel 40
Gospodarze zupełnie niespodziewanie zremisowali z niżej notowanym rywalem na własnym stadionie. Od 40 minuty goście prowadzili po trafieniu Michela. Honor podopiecznym Diego Simeone uratował Thomas. Całe zawody rozegrał Jakub Rzeźniczak.