LM. FC Barcelona wygrała z BVB, popis Leo Messiego! Liverpool na remis z Napoli, Lukaku dostał prezent [WIDEO]

katatonia82/Shutterstock
FC Barcelona wygrała z Borussią Dortmund, a Liverpool zremisował z Napoli w środowych meczach Ligi Mistrzów.
Tutaj przeczytasz relację na żywo.
GRUPA E
Liverpool po zaciętym spotkaniu podzielił się punktami z Napoli. Goście wyszli na prowadzenie w 21. minucie. Mertens wygrał pojedynek z Virgilem van Dijkiem, po czym popędził w stronę bramki Alissona. Belg uderzył tuż przy słupku, nie dając szans golkiperowi "The Reds".
Podopieczni Jurgena Kloppa ruszyli do odrabiania strat, momentami tłamsząc przeciwników. Firmino zmarnował doskonałą okazję, po jego strzale Koulibaly wybił piłkę tuż sprzed linii bramkowej. Gospodarze dopięli swego w 65. minucie, gdy głową trafił Lovren.
Mimo ataków "The Reds" - wynik nie uległ zmianie i sprawa awansu do kolejnej rundy wciąż jest otwarta.
W drugim meczu grupy E Genk był bez szans w starciu z Salzburgiem. Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce pierwszej połowy. Wówczas najpierw trafił Daka, a dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Minamino. Po przerwie obie drużyny dołożyły kolejne bramki i skończyło się na 1:4.
***
GRUPA F
FC Barcelona pokonała Borussię Dortmund i zapewniła sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek. Mecz pechowo rozpoczął się dla Dembele, który już w 26. minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji prawego uda.
Trzy minuty później "Blaugrana" wyszła na prowadzenie. Messi zagrał do Suareza, a ten z zimną krwią pokonał bramkarza rywali.
W 34. minucie piłkarze Barcelony zadali kolejny cios. Tym razem Suarez z Messim rozklepali defensywę BVB i Argentyńczyk umieścił piłkę w siatce.
W 67. minucie wynik spotkania podwyższył Griezmann. Francuz otrzymał kapitalne podanie od Messiego i bez problemu wykończył akcję.
Honorową bramkę dla BVB zdobył Sancho.
Slavia Praga przegrała z Interem 1:3. Przyjezdni objęli prowadzenie w 19. minucie, gdy prawą stroną przedarł się Lukaku i podał do nabiegającego Lautaro Martineza. Argentyńczyk uderzył z pierwszej piłki i było 0:1.
W 36. minucie ekipa z Serie A zdobyła drugą bramkę, ale po chwili system VAR anulował trafienie i... wrócił do wcześniejszej akcji, gdy faulowany był piłkarz Slavii. Sędzia podyktował rzut karny, a Soucek pewnie trafił z jedenastu metrów.
W drugiej połowie bramki wisiały w powietrzu, goście dwa razy obili poprzeczkę, ale dopiero na dziewięć minut przed końcem Lukaku wpakował piłkę do siatki po fatalnym błędzie czeskiej defensywy.
Slavię w końcówce dobił Martinez, który popisał się efektownym uderzeniem z pierwszej piłki.
***
GRUPA G
RB Lipsk w dramatycznych okolicznościach wyrwał jeden punkt w starciu z Benfiką. Goście objęli prowadzenie, gdy w 20. minucie trafił Pizzi. W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Vinicious. Ekipę z Bundesligi zdołała się jednak podnieść za sprawą Forsberga, który trafił w 89. i 96. minucie.
***
GRUPA H
Ajax odniósł bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o awans do fazy grupowej. Mistrzowie Holandii bez problemów pokonali Lille. Już w 2. minucie Hakim Ziyech wpakował piłkę do siatki, a w drugiej połowie wynik spotkania podwyższył Promes.
W tabeli grupy H Ajax jest liderem z dorobkiem 10 punktów. Natomiast LOSC Lille nie ma już szans, by zagrać w fazie pucharowej, zajmuje czwartą pozycję, mając na koncie tylko punkt.