Lewandowski strzela po raz drugi! Polak daje Bayernowi prowadzenie. City wygrywa już 3:1!

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Trwa rywalizacja w grupach A, B, C i D Ligi Mistrzów.

W pierwszych minutach meczu w Eindhoven Robert Lewandowski po uderzeniu głową trafił w poprzeczkę, a jego dobitka była niecelna. Kilkanaście minut później to jednak gospodarze objęli prowadzenie. Holendrzy wyprowadzili świetną kontrę i za sprawą Santiago Ariasa otworzyli wynik spotkania.

W Bułgarii tymczasem po kwadransie gry mieliśmy sensacyjny wynik. Łudogorec wygrywał z Arsenalem 2:0! Chwilę później było już jednak 2:1. Kontaktowego gola zdobył Granit Xhaka.

W hitowym starciu w Manchesterze strzelanie rozpoczęli zawodnicy Luisa Enrique. Wynik spotkania otworzył Lionel Messi.

W Eindhoven wynik zmienił się w 34 minucie. Rzut karny wykorzystał Robert Lewandowski.

Do remisu doprowadzili również podopieczni Josepa Guardioli. W 39 minucie wyrównał Ilkay Gundogan, który wykorzystał podanie Raheema Sterlinga.

Straty odrobił również Arsenal. Londyńczycy przegrywali już 0:2, ale dzięki trafieniom Xhaki oraz Olivera Giroud jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać.

Na początku drugiej połowy Manchester City wyszedł na prowadzenie. Piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Kevin De Bruyne.

Na 2:1 strzelił także Bayern Monachium. I znowu za sprawą Roberta Lewandowskiego. Polak dostał piłkę od Davida Alaby na piątym metrze i pokonał bramkarza PSV.

3:1 natomiast od 74 minuty prowadził Manchester City. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Ilay Gundogan.

A oto składy, w jakich wyszły poszczególne drużyny:

Barcelona: ter Stegen, Roberto, Mascherano, Umtiti, Digne, Busquets, Rakitic, Gomes, Messi, Neymar, Suárez

Manchester City: Caballero; Zabaleta, Stones, Otamendi, Kolarov; Fernandinho, Gündogan Silva; Sterling, De Bruyne, Agüero

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Hummels, Alaba - Kimmich, Alonso, Vidal - Robben, Lewandowski, Müller

PSV: Pasveer, Arias, Schwaab, Isimat, Moreno, Willems, Pröpper, Guardado, Ramselaar, de Jong y Pereiro

PSG: Areola - Meunier, Marquinhos, T.Silva, Kurzawa - T.Motta, Verratti, Matuidi - Di Maria, Lucas, Cavani

Arsenal: Ospina; Jenkinson, Mustafi, Koscielny, Gibbs; Coquelin, G.Xhaka; Ramsey, Özil, Alexis; Giroud

Atletico: Oblak; Vrsaljko, Savic, Godín, Filipe Luis; Gabi, Koke, Saúl, Carrasco; Griezmann, Fernando Torres