LM: Manchester United pewny awansu, zwycięstwo CSKA w Bazylei

ninopavisic/Shutterstock
Manchester United wygrał u siebie z Benfiką Lizbona 2:0 we wtorkowym meczu grupy A Ligi Mistrzów. Podopieczni Jose Mourinho zapewnili sobie awans do fazy pucharowej.
Zespół z Old Trafford już po kwadransie gry miał szansę, aby wyjść na prowadzenie. Anthony Martial nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Jego intencję dobrze wyczuł Mile Svilar. Golkiper gości nie miał już tyle szczęścia tuż przed przerwą. Po strzale Nemanji Maticia 18-latek niefortunnie interweniował i zanotował bramkę samobójczą. W końcówce spotkania była kolejna „11” dla „Czerwonych Diabłów”. Tym razem do piłki podszedł Daley Blind i pewnym strzałem ustalił wynik spotkania.
W drugim meczu tej grupy FC Basel przegrał u siebie z CSKA Moskwa 1:2. Szwajcarska drużyna prowadziła do przerwy po skutecznej dobitce lobem Luki Zoffiego. Do remisu w 65. minucie doprowadził Ałan Dżagojew. Zwycięstwo rosyjskie drużynie zapewnił precyzyjnym uderzeniem Pontus Wernbloom 79.
Na pierwszym miejscu z kompletem czterech zwycięstw jest zespół z Premier League. Drugie FC Basel i trzecie CSKA mają po sześć punktów. Ostatnia z zerowym dorobkiem jest ekipa z Lizbony. W następnej kolejce United zagrają w Bazylei, natomiast do Moskwy uda się Benfica.