LM: Pewna wygrana Bayernu i PSG, gol Lewandowskiego

Kostas Koutsaftikis / Shutterstock.com
Bayern Monachium pokonał RSC Anderlecht 3:0, a Paris Saint Germain wygrało z Celtikiem Glasgow 5:0 w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów rozegranym w ramach grupy B.
Sprawdź naszą relację na żywo z pierwszej kolejki Ligi Mistrzów TUTAJ.
Na Alianz Arena pierwszego gola dla Bawarczyków strzelił Robert Lewandowski. Reprezentant Polski w 12. minucie spotkania pewnym strzałem zamienił rzut karny na gola.
W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Thiago Alcantara. Hiszpan wykorzystał dośrodkowanie Kimmicha i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali. Wynik spotkania na 3:0 w doliczonym czasie gry ustalił Joshua Kimmich.
Drużyna z Belgii od 12. minuty grała w osłabieniu, bowiem czerwoną kartką został ukarany Sven Kums.
W innym meczu grupy B, Paris Saint-Germain pokonało na wyjeździe Celtic Glasgow 5:0. Na Celtic Park trzy bramki padły jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw na listę strzelców wpisał się Neymar, który po zagraniu Adriena Rabiota sprawnie minął rywali i umieścił futbolówkę w siatce.
Następnie bramkę zdobył Kylian Mbappe, wykorzystując zamieszanie w polu karnym Szkotów w 34. minucie. Prowadzenie paryżan tuż przed zakończeniem pierwszej połowy podwyższył Edinson Cavani, strzelając gola z rzutu karnego.
Po zmianie stron bramki dla ekipy z Parc des Princes zdobyli Mikael Lustig, który w 83. minucie skierował piłkę do własnej siatki, a także ponownie Edinson Cavani w 85. minucie.
W następnej serii gier drużyna Carlo Ancelottiego zagra na wyjeździe z PSG, a drużyna z Brukseli podejmie u siebie Celtic.