LM: Remis Lyonu, zwycięstwo Zenita

Herbert Kratky/Shutterstock
W środowym meczu grupy H Ligi Mistrzów Gent zremisował 1:1 z Lyonem. Belgijowie kończyli mecz w dziewiątkę, po dwóch czerwonych kartkach, a przed ostatnim gwizdkiem sędziego "jedenastkę" nieudanie egzekwował Lacazette.

Na prowadzenie po godzinie gry wyszli Francuzi. Po rzucie rożnym piłkę do bramki skierował głową Christophe Jallet. Genk wyrównał po precyzyjnym uderzeniu z boku pola karnego Danijela Milicevicia.

W drugim pojedynku tej grupy odbywającym się na Estadio Mestalla Valencia przegrała 2:3 z Zenitem Sankt Petersburg. Świetnie spisał się napastnik Zenita, Hulk, który pokonywał Jaume odpowiednio w 9. i 45. minucie.

W 76. minucie bramkę na wagę zwycięstwa dla gości zdobył Witsel, który popisał się precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego.