LM: Tottenham wygrał z Borussią w Dortmundzie

charnstir/Shutterstock
APOEL Nikozja przegrał u siebie z broniącym trofeum Realem Madryt 0:6 (0:4) w meczu 5. kolejki grupy H rozgrywek Ligi Mistrzów.
Na Neo GSP Stadium prowadzenie "Królewskim" zapewnił kapitalnym uderzeniem z dystansu Chorwat Luka Modric.
Jeszcze przed przerwą dwukrotnie celnie przymierzył również Karim Benzema, któremu świetnie dogrywali Toni Kroos i Cristiano Ronaldo, a trafienia Francuza przedzieliła także bramka po rzucie rożnym, którą zdobył z bliska Nacho.
Cztery minuty po zmianie stron wynik podwyższył strzałem głową Cristiano Ronaldo, któremu precyzyjnie dośrodkował w pole karne Brazylijczyk Marcelo. Pięć minut później błąd defensywy gospodarzy wykorzystał ponownie Ronaldo i Portugalczyk po raz drugi wpisał się na listę strzelców w tych zawodach.
Dzięki tej wygranej "Królewscy" umocnili się na drugiej pozycji w tabeli i zapewnili już sobie awans do fazy pucharowej. Na prowadzeniu klasyfikacji pozostał Tottenham Hotspur Londyn. "Koguty" wygrały bowiem w Dortmundzie z Borussią 2:1 (0:1).
Na Signal Iduna Park prowadzenie gospodarzom dał po pół godzinie gry płaskim strzałem z pola karnego Pierre-Emerick Aubameyang, a na trafienie Gabończyka odpowiedział cztery minuty po przerwie precyzyjnym uderzeniem z dystansu Harry Kane. Niespełna kwadrans przed końcem losy konfrontacji rozstrzygnął znakomitym uderzeniem pod poprzeczkę Koreańczyk Heung-Min Son, a drugą asystę zaliczył tym meczu świetnie dysponowany Dele Alli.
"Die Schwarzgelben" po trzeciej porażce wciąż są na trzeciej lokacie i pozostaje im jeszcze walka o miejsce uprawniające do gry w fazie pucharowej Ligi Europy.