LM: Wysoka porażka Monaco z RB Lipsk. Zespół Glika odpadł już w fazie grupowej

Shutterstock
AS Monaco uległo u siebie RB Lipsk 1:4 (1:4) w drugim wtorkowym meczu 5. kolejki grupy G rozgrywek Ligi Mistrzów. Na Stade Louis II całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Kamil Glik.
Wicemistrzowie Niemiec prowadzenie uzyskali już po sześciu minutach gry, gdy niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki Brazylijczyk Jemerson. Zaledwie trzy minuty później podwyższył w sytuacji sam na sam Timo Werner, który kwadrans przed przerwą wykorzystał również rzut karny.
Mistrzowie Francji odpowiedzieli skutecznym uderzeniem głową Radamela Falcao, ale niespełna dwie minuty po trafieniu Kolumbijczyka, popisowy kontratak zespołu z Saksonii wykończył płaskim strzałem Gwinejczyk Naby Keita.
Dzięki drugiej wygranej w tej edycji zmagań podopieczni Ralpha Hasenhuettla zrównali się punktami z drugim w klasyfikacji FC Porto i zachowali szansę awansu do fazy pucharowej.
Zespół z Księstwa doznał natomiast trzeciej porażki przed własną publicznością i za dwa tygodnie w Portugalii zagra już tylko na pożegnanie z Ligą Mistrzów i Ligą Europy.