LM: Wysokie zwycięstwo Chelsea, remis Porto

AManFromUkraine, wikipedia
W środowym meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów w grupie G Chelsea Londyn pokonała 4:0 Maccabi Hajfa. The Blues mogli wygrać to spotkanie przynajmniej 5:0, ale w 6. minucie Eden Hazard nie wykorzystał rzutu karnego.

Mistrzowie Anglii przechodzą spory kryzys, ponieważ w pięciu dotychczasowych meczach Premier League zgromadzili zaledwie cztery punkty i plasują się tuż nad strefą spadkową, jednak przed starciem z Maccabi Jose Mourinho deklarował w swoim stylu, że nic innego poza zwycięstwem go nie interesuje. Jak widać - słowa dotrzymał.

Strzelaninę na Stamford Bridge rozpoczął w 15. minucie Willian po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego. Kolejne gole padły jednak dopiero w 2. połowie: najpierw Oscar perfekcyjnie wykorzystał "jedenastkę" podyktowaną za faul Tala Bena Haima, a po niespełna kwadransie Diego Costa otrzymał dokładne dogranie Cesca Fabregasa i na tablicy wyników było już 3:0. Wynik ustalił wspomniany wyżej Fabregas.

W drugim meczu tej grupy FC Porto po dwóch golach Vincenta Aboubakara zremisowało z Dynamem Kijów 2:2. Kiedy wydawało się, że to Portugalczycy zwyciężą, w przedostatniej minucie meczu, Witalij Bujalskij ustalił wynik.