Najpierw gol, a potem kapitalna asysta Lewandowskiego! Bayern prowadzi 5:1! Milik wraca na boisko!

mr3002/Shutterstock
Po wczorajszych emocjach pora na kolejne spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów. Real Madryt mierzy się z SSC Napoli, a Bayern w Monachium z Arsenalem.

Strzelanie dzisiejszego wieczoru zaczął Lorenzo Insigne. Włoch w 8 minucie wykorzystał doskonałe podanie Marka Hamsika.

Bayern na prowadzenie wyszedł równie szybko. Kapitalną akcję przeprowadził Arjen Robben, którą zakończył strzałem w samo okienko.

Napoli z prowadzenia cieszyło trochę ponad dziesięć minut. Bramkę wyrównującą zdobył Karim Benzema. Francuz pokonał Reinę strzałem głową po dośrodkowaniu Carvajala.

W 30 minucie remis mieliśmy również w Monachium. Alexis Sanchez najpierw nie wykorzystał rzutu karnego, następnie nie trafił w piłkę przy dobitce, ale trzecia próba Chilijczyka w końcu była skuteczna.

W 50 minucie Real wyszedł na prowadzenie. Cristiano Ronaldo wpadł z piłką w pole karne, wycofał do Toniego Kroosa, który mierzonym strzałem tuż koło słupka pokonał golkipera Napoli. Za moment mieliśmy już 3:1. Tym razem na listę strzelców wpisał się Casemiro.

Na początku drugiej odsłony na prowadzenie wyszedł również Bayern. Autorem bramki był Robert Lewandowski. Polak umieścił piłkę w siatce po uderzeniu głową po dośrodkowaniu Philippa Lahma.

Chwilę później Polak popisał się kapitalną asystą, a gola na 3:1 strzelił Thiago Alcantara.

W 63 minucie Thiago po raz drugi trafił do siatki rywali.

W 84 minucie meczu Realu z Napoli na boisku zameldował się Arkadiusz Milik. To jego pierwsze spotkanie od czasu, gdy w październiku ubiegłego roku doznał poważnej kontuzji kolana.

Dzieła zniszczenia w Monachium dokonał Thomas Mueller, który podwyższyły na 5:1 chwilę po tym, jak wszedł na murawę - zastąpił Roberta Lewandowskiego.

Składy poszczególnych drużyn:

Real Madryt: Keylor Navas; Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; James Rodriguez, Ronaldo, Benzema

SSC Napoli: Reina; Hysaj, Koulibaly, Albiol, Ghoulam; Zielinski, Diawara, Hamsík; Callejón, Mertens, Insigne

Bayern Monachium: Neuer - Lahm, Martínez, Hummels, Alaba - Xabi Alonso, Vidal - Robben, Thiago, Douglas Costa - Lewandowski

Arsenal FC: Ospina; Bellerin, Mustafi, Koscielny, Gibbs; Xhaka, Coquelin; Oxlade-Chamberlain, Ozil, Iwobi; Sanchez