Lokomotiw Moskwa bez wicemistrzostwa. Czerwień Augustyniaka za faul na Krychowiaku, Szymański z asystą [WIDEO]

Vladimir Koshkarov/shutterstock.com
Lokomotiw Moskwa mógł w niedzielne popołudnie sięgnąć po wicemistrzostwo Rosji, ale minimalne zwycięstwo nad Uralem Jekaterynburg okazało się niewystarczające. Za faul na koledze z kadry z boiska wyleciał Rafał Augustyniak. Asystę w derbowym meczu Dynama z CSKA zaliczył Sebastian Szymański.
Jeszcze niedawno Lokomotiw był na drugim miejscu w tabeli, ale wysoko przegrał z Zenitem Sankt Petersburg i zremisował z Dynamem Moskwa. W efekcie spadł na trzecią lokatę i musiał liczyć na pomoc rywali.
Podstawowym warunkiem była jednak wygrana nad Uralem Jekaterynburg. W barwach gospodarzy od pierwszych minut zobaczyliśmy Grzegorza Krychowiaka, w drużynie gości grał natomiast Rafał Augustyniak.
Ten drugi z pewnością nie może zaliczyć meczu do udanych. W odstępie jedenastu minut zarobił dwie żółte kartki i jeszcze w pierwszej połowie wyleciał z boiska. W drugim wypadku faulował zresztą kolegę z kadry.
Lokomotiw zdecydowanie częściej atakował. Najbliżej szczęścia był Witalij Lisakowicz, który w drugiej połowie trafił w poprzeczkę.
W końcówce gospodarze grali w jedenastu przeciwko dziewięciu rywalom. Zaledwie dziewięć minut na murawie przebywał Danijel Miskić, który także zarobił dwie żółte kartki.
Napór Lokomotiwu przyniósł wreszcie skutek w 89. minucie. Bohaterem gospodarzy został Dmitri Rybczyński, ale wygrana 1:0 okazała się niewystarczająca.
Drugą lokatę zajął ostatecznie inny zespół z Moskwy, Spartak. Choć przez długi czas niewiele wskazywało, to drużyna uratowała się przed niespodziewaną porażką.
Zremisowała bowiem 2:2 z Achmatem Grozny. W pierwszej połowie dublet ustrzelił Władimir Iljin. Po przerwie Spartak odpowiedział golami Quincy'ego Promesa i Victora Mosesa.
Z asystą w ostatnim meczu sezon kończy Sebastian Szymański. Polak miał swój udział w derbowym spotkaniu Dynama Moskwa z CSKA. To on dogrywał piłkę przy drugim trafieniu Wiaczesława Grulewa.
Niemal do samego końca wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem 2:2. Ostatecznie Dynamo sięgnęło jednak po wygraną za sprawą gola Arsena Zakhariana.