Lokomotiw Moskwa wicemistrzem Rosji! Krychowiak i Rybus zagrają w Lidze Mistrzów

Bukharev Oleg/Shutterstock
Lokomotiw Moskwa wygrał z FK Ufa 1:0 (1:0) w meczu 30. kolejki Priemjer Ligi i zapewnił sobie wicemistrzostwo Rosji. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Grzegorz Krychowiak.
Jedynego gola na RZD Arena strzelił w 39. minucie Manuel Fernandes, który uderzył znakomicie z rzutu wolnego.
Portugalczyk w drugiej połowie miał kolejną okazję na zdobycie bramki. Zmarnował jednak rzut karny.
W zespole gospodarzy 90 minut rozegrał Grzegorz Krychowiak.
Lokomotiw po zwycięstwie zapewnił sobie wicemistrzostwo Rosji i zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów obok mistrza Zenitu St. Petersburg. W eliminacjach Champions League wystąpi trzeci FK Krasnodar.
W kwalifikacjach Ligi Europy będą uczestniczyć czwarte CSKA Moskwa i piąty Spartak Moskwa.
W barażach o utrzymanie zagrają Krylja Sowietow Samara i FK Ufa. Do drugiej ligi spadły Anży Machaczkała i Jenisej Krasnojarsk.