Los Angeles Galaxy rozbite

W meczach MLS rozegranych z soboty na niedzielę Seattle Sounders wygrali szóste spotkanie z rzędu, pokonując u siebie Los Angeles Galaxy 5:0.
Spotkanie na CenturyLink Field gospodarze rozpoczęli znakomicie, prowadząc już od trzeciej minuty po golu Chada Marshalla. Kwadrans później było już 2:0 po bramce Harrisona Shippa. W drugiej połowie zespół Seattle Sounders kontrolował spotkanie i sukcesywnie powiększał swoje prowadzenie. Na listę strzelców wpisali się Cristian Roldan i Raul Ruidiaz, a samobójczego gola strzelił Servando Carrasco.
Dla ekipy Sounders to już szósta wygrana z rzędu. W tabeli Konferencji Zachodniej piłkarze z Seattle zajmują siódme miejsce i są coraz bliżej pozycji, gwarantujących udział w fazie play-off. Los Angeles Galaxy z kolei jest piąte.
Niesamowity przebieg miało spotkanie Houston Dynamo - Real Salt Lake. Gospodarze do 90. minuty prowadzili, ale to przyjezdni w doliczonym czasie gry zdobyli dwie bramki i odwrócili losy mecz. Oba trafienia zaliczył Albert Rusnak, a to decydujące w dziesiątej minucie dodatkowego czau z rzutu karnego.